Terapia logopedyczna, którą objęte są Państwa dzieci w naszej Placówce, obejmuje ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia nieprawidłowości mowy. Oprócz ćwiczeń wspomagających artykulację i ćwiczeń oddechowych proponowane są gry i zabawy stymulujące językowy rozwój mowy dzieci, ułatwiające mówienie, a w przypadku dzieci najstarszych również czytanie i pisanie. Terapia logopedyczna prowadzona jest do momentu wyeliminowania lub złagodzenia nieprawidłowości stanowiącej powód objęcia dziecka opieką logopedyczną.

Podjęcie terapii logopedycznej oznacza konieczność utrwalania uzyskanych efektów w domu. Nawet kilkuminutowe, ale codzienne ćwiczenia rodzica z dzieckiem są kluczowe w pracy nad wadami/nieprawidłowościami mowy!

Jak wspomagać mowę dziecka

Kiedy udać się do logopedy

Jak ćwiczyć w domu

Ćwiczenia logopedyczne