LOGOPEDYCZNE WYZWANIE NA CZAS FERII

Zachęcamy Was, dzieci, oraz Wasze rodziny do wzięcia udziału w 14-dniowym wyzwaniu logopedycznym. Podzielcie się z nami efektami ćwiczeń.

Odpoczywajcie, bawcie się i spędzacie czas ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Do zobaczenia po feriach ?

1

2

3

4

Nasze Przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Alfabet logopedyczny", którego celem jest:
- podnoszenie sprawności aparatu artykulacyjnego,
- usprawnienie aparatu oddechowego,
-ćwiczenie umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu,
- rozwijanie słuchu fonematycznego, poczucia rytmu,
-podnoszenie sprawności w zakresie motoryki,
- doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej oraz kształcenie wrażliwości słuchowej.

Ciocie Ola i Ewelina realizują wskazane powyżej cele projektu w pracy z dziećmi podczas zajęć terapii logopedycznej. Zachęcamy jednak i Państwa- Rodziców naszych Przedszkolaków, do wspólnych ćwiczeń z dziećmi w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Alfabet logopedyczny".
Oto jedne z wyzwań na ten tydzień:

415157681 1168608007458257 7617933274219619022 n

SKĄD SIĘ BIORĄ WADY WYMOWY?

Większość społeczeństwa doskonale potrafi wychwycić u dziecka lub u osoby dorosłej wadę wymowy. Określa ją całkiem trafnie seplenieniem, niepłynnością mowy lub brakiem głoski [ r ]. Jeśli jednak zapytać, skąd te wady wymowy się wzięły, moglibyśmy poczuć lekkie skonfundowanie.

Aby przybliżyć Państwu - Rodzicom tego typu treści,
serdecznie zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym przyczyn powstawania nieprawidłowości rozwoju mowy u dzieci.

WARSZTATY LOGOPEDYCZNE

1 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty logopedyczne, które poprowadziła ciocia Ewelina.
Logopeda wspólnie z nauczycielami przeprowadziła ćwiczenia z zakresu profilaktyki wad wymowy, które można realizować podczas codziennych zajęć z uwzględnieniem wieku dzieci.
Przedszkolaki wykonywały szereg ćwiczeń z zakresu usprawniania aparatu artykulacyjnego, rozwijania prawidłowego toru oddechowego oraz ćwiczenia słuchowe. Wszystko w atmosferze zabawy i radości z wykorzystaniem ciekawych pomocy dydaktycznych, od pacynek, piórek i słomek do robota edukacyjnego.

noname

20231208 111151 0000

1702027754283

1702029386249

Drodzy Rodzice!

Oto kilka ciekawcyh artykułów dotyczących mowy Waszych dzieci. Zapraszam do lektury.

Wasz logopeda :-)

Skrócone wędzidełko podjęzykowe