Zrealizowane zostaną zadania:

1. Dodatkowa oferta edukacyjna - zajęcia w dni robocze (typ 2):

• Mali architekci – zajęcia rozwijające umiejętności konstrukcyjne oraz pracy zespołowej,
  • Z Chodcza w wielki świat – zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji językowych w tym z języka obcego,

2. Dodatkowa oferta edukacyjna – zajęcia warsztatowe (typ 2):

• Tu mieszkam, uczę się i rozwijam – zajęcia rozwijające zdolności artystyczne,
  • Smaki natury,

3. Dodatkowa oferta specjalistyczna (typ 2):

• Pięknie mówię - zajęcia rozwijające umiejętność komunikowania się,
  • Sprawna główka – sprawna nóżka – zajęcia wspomagania rozwoju z elementami integracji sensorycznej.

W ramach zadania zaplanowano zatrudnienie asystenta dziecka z niepełnosprawnością.

4. Podniesienie kompetencji i kwalifikacji kadry OWP (typ 4) - wsparcie nauczycieli OWP w zakresie: treningu umiejętności społecznych, terapii integracji sensorycznej oraz wczesnego wspomagania rozwoju dzieci (poprzez szkolenia i studia podyplomowe).

5. Koszty pośrednie.

W ramach projektu zostanie zakupione wyposażenie, pomoce dydaktyczne i zabawki, które są niezbędne do realizacji zaplanowanych zajęć dodatkowych oraz poprawią jakość warunków nauczania w Przedszkolu Samorządowym w Chodczu.

Grupa docelowa: W ramach projektu wsparciem objęte zostanie Przedszkole Samorządowe w Chodczu. Wsparciem objętych zostanie min. 40 dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 letnich) z obszaru Miasta i Gminy Chodecz w woj. kujawsko-pomorskim, uczęszczających do ww. OWP. Dodatkowo projekt skierowany jest do 5 przedstawicieli kadry merytorycznej PS w Chodczu (5K).

Cel projektu:

Celem projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości edukacji przedszkolnej i opieki nad dzieckiem oraz kształcenia i uczenia się dorosłych - przedstawicieli kadry merytorycznej Przedszkola Samorządowego w Chodczu.

Projekt będzie wyrównywał szanse edukacyjne, podniesie efektywność i jakość warunków OWP oraz zapewni rozwój kompetencji kadry i dodatkową ofertę edukacyjną dla dzieci OWP. Skierowany jest do 40 dzieci w wieku przedszkolnym (20K, 20M), 5 przedstawicieli kadry OWP (5K).

Efekty, rezultaty projektu:

Realizacja projektu pozwoli na osiągnięcie następujących wskaźników:

• Liczba dzieci objętych dodatkowymi zajęciami w edukacji przedszkolnej - 40os.,
  • Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem - 5os.,
  • Liczba dzieci lub uczniów o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych, którzy zostali objęci usługami asystenta - 2os.,
  • Liczba dzieci/uczniów o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych, objętych wsparciem - 7os.,
  • Liczba ogólnodostępnych szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem w zakresie edukacji włączającej - 1podm.,
  • Liczba szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem - 1szt.,
  • Liczba osób z niepełnosprawnościami objętych wsparciem w programie - 1os.,
  • Liczba objętych wsparciem podmiotów administracji publ. lub służb publicznych na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym - 1podm.,
  • Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty, którzy uzyskali kwalifikacje po opuszczeniu programu - 5os.

Wartość projektu (całkowity koszt projektu): 741 131,24 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich (dofinansowanie): 665 165,24 zł

#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie. Więcej na temat hasztagów przeczytasz w kolejnym podrozdziale.